Obrátilo se mne vícero lidiček, co mají dělat s e-mailovou schránkou. Admin prý jim píše, že "něco" překročili, a oni si toho nejsou vědomi.

 

e-mail - původní zpráva:

Číst dál: Překročení kóty...

Občas se stane, že si nejste jisti, zda je určitá webová stránka zavirována nějakou havětí.  Pomoc je vcelku jednoduchá, když víte, kde ji hledat. Stát se to může např. při vyhledání stránky v Google. Firefox pak při odklepnutí odkazu oznámí, že stránka je podezdřelá popř. i útočná. Jde o falešný poplach?

Číst dál: Zavirovaný WEB?

Formát ORF (Olympus Raw Format)


Zcela nový formát obrázků mi dnes přistál v počítači. A Österreichische Rundfunk to rozhodně není.

Tento formát vytvořila společnost Olympus jakožto profesionální digitální NEGATIVNÍ formát obrázků. Má jít v podstatě o digitální obdobu klasického filmového negativního pásu. Nejde však o obraz, ale o soubor veškerých dat pro vytvoření dokonalého obrazu!

Číst dál: Grafické formáty III

Formát MDI (Microsoft Document Imaging)

 

Formát se objevil v nedávné době u výrobců některých scanerů. Pátral jsem. co obrázek s příponou MDI vůbec je, a odkaz mě hodil na stránky Microsoftu:

Číst dál: Grafické formáty II

Určitě to sami znáte. Buď potřebujete obrázek poslat, nebo ho dostanete v e-mailu. Pokud je obrázek ve správném formátu tak ho zpracujete a moc nad tím nepřemýšlíte. Problém nastává, když obrázek dorazí v jiném formátu, než má. A pak nezbývá, než to "rozklíčovat". Který formát je nejlepší? Tak odpověď je jednoduchá. Jak na co. Pojďme si to trochu shrnout na hromádku. A nebojte se, vemem to jen letem světem.

Číst dál: Grafické formáty

standovy stránky - upravená šablona: a4joomla-dealer3r-free
„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain